Про бібліотеку


Бібліотека веде свою історію з дня заснування навчального закладу - рік 1930.
Тоді це було невелике приміщення, в якому містилися і абонемент, і читальна зала. На сьогодні бібліотека училища  має книгосховище, абонемент, затишна читальна зала на 30 місць,  бібліотека обладнана сучасною комп'ютерною технікою.
Основна мета бібліотеки - сприяти навчальному та методичному забезпеченню навчального процесу, організовувати збереження та ріст бібліотечних фондів, їх комплексне розкриття та доступність. Універсальний фонд нараховує  50 730 примірників. Щороку передплачується понад 53 найменувань періодичних видань фахового спрямування. Бібліотечний фонд постійно поповнюється новими підручниками та посібниками , а також електронними посібниками.
Бібліотека – осередок духовного життя коледжу. У читальній залі постійно експонуються виставки літератури та періодичних видань. «Моя єдина Україна», «Наш неперевершений Михайло Коцюбинський», «Свічка плакала в скорботі» «Україна вільна, суверенна ти в моєму серці назавжди» «Українські обереги : традиція та сучасність»  ( вистава-оберіг), «Шевченко – гордість України», «Книги – ювіляри 2020 року».
 На базі бібліотеки проводяться масові заходи «Книга і духовність», тематичні години «Єдина, Україно, ти на всіх у нас одна», Зустрічі з цікавими людьми, так  цьому році відбулась зустріч з голландським письменником Кором Россом та презентація його книги «Народжені страждати», екскурсії, а також бібліотечні уроки, лекції з використанням інтерактивних технологій.
Інформаційно-масова робота бібліотеки коледжу здійснюється з використанням технічного обладнання. Активне запровадження новітніх інтерактивних технологій дало можливість змінити сам спосіб надання інформації, яка тепер представлена у вигляді тематичних мультимедійних презентацій, що сприяє формуванню інформаційної культури користувачів.
Потужна ресурсна базабібліотеки ( документний фонд, довідково-пошуковий апарат) зумовила удосконалення організації обслуговування, З метою швидкісного пошуку літератури, автоматизації багатьох технологічних бібліотечних операцій у 2014 р. впроваджено ведення електронного систематичного та абеткового каталогу.  Це надає нові можливості, щодо забезпечення ефективності самостійної навчально-пізнавальної роботи студентів.
Електронний каталог відображає фонди бібліотеки з новими можливостями.
Сьогодні, в добу комп'ютеризації, книга, все ж таки залишається неоціненним скарбом, як джере­ло мудрості, знань, досвіду, та фундаментом освіти; а бібліотеку, книгозбірню можна назвати основою цього фундаменту.
Освіта і бібліотека - ці два поняття невід'ємні одне від одного. Бібліотека нашого навчального зак­ладу зорієнтована на задоволення потреб користу­вачів – викладачів, студентів денного та заочного відділів, співробітників коледжу. Ріст про­фесійної компетенції педагогічних кадрів - у великій мірі залежить від бібліотекарів, від їхньо­го вміння спрямувати викладачів на вибір потрібної інформації.


Немає коментарів:

Дописати коментар